K tepelnému čerpadlu

fotovoltaika zdarma!

Máte zájem a chcete

vytvořit cenovou nabídku?

Napište nám!

Napsat
 

TEPELNÁ ČERPADLA

Vitocal 200-S

Tepelné čerpadlo určené pro novostavby.

Jmenovitý tepelný výkon 4 až 12 kW

(Sestava zahrnuje topný pás vany kondenzátu (montáž na stavbě), funkce AC (aktivní chlazení), elektrický průtokový ohřívač topné vody výkon 3/6 kW (typ B04/06/08)

   

Nízké investiční náklady

Nízké provozní náklady díky vysokým výkonovým číslům

Přesné přizpůsobení výkonu aktuální potřebě tepla/chlad

Mimořádně nízká hlučnost díky regulovatelným otáčkám

Celý systém lze ovládat přes aplikaci ViCare a Vitoconnect

Možnost chladícího provozu

Kombinace s fotovoltaikou pro ještě větší efektivitu

Možnost získání státní dotace

od 165.000 Kč
Cena bez DPH
Chci bezplatnou konzultaci / nabídku
To mě zajímá
 

Tepelná čerpadla využívají teplo z venkovního prostředí. Jsou první volbou, pokud chceme dosáhnout úspory nákladů na vytápění a současně vyrábět teplo ekologicky.
Tepelná čerpadla spotřebují pouze malý podíl elektřiny, poskytují nám nezávislost na fosilních palivech, aktivně přispívají ke snížení emisí CO2 a ochraně klimatu.

 

Vitocal 200-S

 

Cenově výhodná alternativa pro novostavby a modernizace.

 

Tepelná čerpadla ve splitovém provedení se vyznačují rozdělením na tichou vnitřní část a venkovní část.

 

 

Profitujte z těchto výhod

 • Splitová tepelná čerpadla, 4 až 12 kW (vzduch 7 °C/voda 35 °C)
 • Nízké provozní náklady díky vysoké hodnotě COP (COP = Coefficient of Performance = výkonové číslo COP neboli faktor výkonnosti systému tepelného čerpadla v režimu vytápění) podle normy EN 14511: do 5,0 (vzduch 7 °C/voda 35 °C) a do 4,2 (vzduch 2 °C/voda 35 °C)
 • Obzvláště tichý provoz díky vestavěné technologii pro akustický komfort bydlení, tzv. akustický design – Advanced Acoustic Design (AAD), ideální pro použití v sídlištích s řadovými domy
 • Vysoká kvalita výrobku a moderní nadčasový designem – pod značkou “Made in Germany“ – vyrobeno v Německu
 • Maximální výstupní teplota až 55 °C při venkovní teplotě -15 °C
 • Vnitřní jednotka s vysoce účinným oběhovým čerpadlem, trojcestným přepínacím ventilem a regulací, u varianty pro vytápění a chlazení také s integrovaným průtokovým ohřívačem vody
 • Intuitivní regulace Vitotronic s jednoduchým ovládáním, srozumitelným textem a grafickým displejem
 • Reverzibilní provedení tepelného čerpadla umožňuje vytápění a chlazení v jednom přístroji
 • Možnost ovládání větracích systémů Viessmann
 • Připravený na spotřebu vlastní vyrobené elektřiny z fotovoltaických systémů
 • Funkce kaskády optimalizovaná pro výkonové číslo COP až pro 5 tepelných čerpadel
 • Možnost ovládání přes internet pomocí bezplatné aplikace ViCare und Vitoconnect (volitelně)
 • Možnost získání rozšířené komplexní 5leté záruky
 • Tepelné čerpadlo splňuje požadavky pro státní dotační programy
 • Třída energetické účinnosti*: A++
 • Součástí třetího kola kotlíkových dotací

 

 

* Třída energetické účinnosti dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek - řešení pro nízkoteplotní aplikace (výstupní teploty do 35 °C) / řešení pro středně-teplotní aplikace (výstupní teploty do 55 °C)

 
 

Vitocal 200-S

Splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 200-S
Tepelné čerpadlo Vitocal 200-S vzduch/voda v provedení split využívá ekologicky a efektivně venkovní vzduch jako zdroj tepla. Je k dodání alternativně jako čistě vytápěcí systém, a nebo jako zařízení pro vytápění a chlazení.

 

„Made in Germany“ – vyrobeno v Německu.

 

Nabízí mimořádně tichý a efektivní provoz!

Nové venkovní jednotky s nadčasovým designem padnou příjemně do oka. Jednotky s jedním nebo dvěma ventilátory jsou výsledkem vlastního vývoje a výroby. Vedle mimořádně tichého provozu nabízí nejlepší výkonové hodnoty a vynikající kvalitu výroby.

Termo S200 je vhodný pro použití v oblastech s hustou zástavbou, jako například na sídlištích s řadovými domy.

 

Tepelné čerpadlo lze kombinovat
s fotovoltaickou elektrárnou!

Elektrické komponenty pracují mimořádně úsporně. Vysoká účinnost oběhového čerpadla pro sekundární okruh je standardní. Při částečném provozním zatížení se kompresor modulovaného způsobu provozu svým výkonem vždy přizpůsobuje aktuální potřebě tepla, čímž je udržována požadovaná teplota vytápění a chlazení, jakož i teplota vody. V kombinaci s fotovoltaickým zařízením může být pro provoz tepelného čerpadla použita vlastní vyrobená elektřina.

 

Možnost ovládání přes aplikaci ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

 

Kompaktní konstrukce splitového tepelného čerpadla pro flexibilní a prostorově úspornou instalaci

Díky svým kompaktním rozměrům může být vnitřní jednotka instalována jako jakýkoli jiný topný systém ve sklepě nebo v technické místnosti v domě. Již z výroby je jednotka vybavena všemi potřebnými komponenty. Venkovní jednotka může být namontována na vnější stěně budovy nebo může být volně umístěna ve vnějším prostoru.

 

 

Funkční vybavení splňuje naše standardní požadavky na vysokou kvalitu a spolehlivost

Termo S200 se vyrábí v několika variantách pro různé požadavky. Buď jako topný systém pro vytápění místností a přípravu teplé vody nebo navíc s chladící funkcí "aktivní chlazení" pro příjemnou teplotu v místnosti v letních měsících a v neposlední řadě s vestavěným průtokovým ohřívačem topné vody.

 

 

Energeticky úsporná technologie – určeno pro provoz s vlastní vyrobenou elektřinou

Elektrické komponenty pracují mimořádně úsporně. Vysoká účinnost oběhového čerpadla pro sekundární okruh je standardní. Při částečném provozním zatížení se kompresor modulovaného způsobu provozu svým výkonem vždy přizpůsobuje aktuální potřebě tepla, čímž je udržována požadovaná teplota vytápění a chlazení, jakož i teplota vody. V kombinaci s fotovoltaickým zařízením může být pro provoz tepelného čerpadla použita vlastní vyrobená elektřina.

 

 

Komfortní ovládání přes internet

Bezdrátovým připojením WLAN pomocí volitelného modulu Vitoconnect 100 je možno tepelné čerpadlo Vitocal 200-S vzduch/voda ovládat přes internet. Pomocí aplikace Vitotrol Plus je možno mnoho funkcí jako je regulace teploty při úsporném režimu nebo režim "Párty" s vyhřátím místnosti před akcí regulovat pomocí chytrého telefonu.

 

 

Mimořádně tichý provoz

35 dB(A) ve vzdálenosti pouhé 3 m. V nočním režimu se navíc snižuje akustický výkon ventilátoru a kompresoru. Tato funkce je důležitá tam, kde se musí plnit zákonná zadání týkající se emisí hluku (technický návod k ochraně proti hluku TA-Lärm: 35 dB(A). Zejména v oblastech s těsnou zástavbou, jako například řadové domy.

 

 

Dvojí vrstva zabraňuje zvuku šířícímu se tělesem 

Dvojí vrstva zabraňuje zvuku šířícímu se tělesem. Dvojité elastické rozpojení a akusticky optimalizované uspořádání komponent chladicího okruhu účinně zabraňují vyzařování hluku přes kryt a vedení chladiva. Tím je téměř vyloučen přenos vibrací z venkovní jednotky na objekt nebo do budovy.

 

 

Zvýšení efektivity – COP: až 5,0 při A7/W35
Důležité komponenty přispívají ke zvýšení efektivity. Sem patří kompresor Scroll řízený podle otáček, asymetrický deskový výměník tepla a vzduchový výparník s vlnitými lamelami.

 

 

Ideální pro bivalentní provoz

V průběhu modernizace je splitové tepelné čerpadlo velmi vhodné pro efektivní bivalentní provoz. Zde zůstává stávající zařízení dále v provozu pro pokrytí špičkových zatížení při obzvlášť nízkých teplotách.

 

 
 

Regulace Vitotronic 200
volitelně s WLAN modulem

Pomocí regulace Vitotronic 200 je možno tepelné čerpadlo ovládat pomocí internetového rozhraní Vitoconnect (jako příslušenství) a zdarma na dálku také přes internet přes aplikaci ViCare na mobilním koncovém zařízení. Kromě toho je možná kombinace s centrální domácí vzduchotechnikou Vitovent.

 

Vzájemná provázanost:
Systémová technika

"Celek je více než suma jeho částí." Podle této filozofie, nejen jednotlivé komponenty zařízení vytápění, které splňují vysoké standardy kvality, spolehlivosti a účinnosti. Všechny výrobky jsou součástí odpovídající celkové koncepce, kde se všechny komponenty vzájemně doplňují. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky. Systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s bezdrátovým dálkovým ovládáním, silné zásobníky teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort z teplé vody a kvalitní solární systémy pro úsporné vytápění.

 

Prodloužená 5-ti letá záruka

Na zařízení dáváme a garantujeme prodlouženou 5-ti letou záruku spojenou s komplexními službami.

 
Technické údaje
Jmenovitý tepelný výkon (kW)
4 až 12 kW
Výkonové číslo COP neboli faktor výkonnosti systému tepelného čerpadla v režimu vytápění
Až 5,1 (vzduch 7 °C/voda 35 °C) a až 3,8 (vzduch 2 °C/voda 35 °C)
Třída energetické účinnosti
3,0 až 5,6 kW: A++ / A+, 7,7 bis 9,06 kW: A++ / A++, dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek – řešení pro nízkoteplotní aplikace (výstupní teploty do 35 °C) / řešení pro středně-teplotní aplikace(výstupní teploty do 55 °C)
Oblast použití
Rodinný dům, novostavba a modernizace, bivalentní systémy
Příprava teplé vody
Nutný přídavný zásobník pro vysoký komfort přípravy teplé vody.
Další charakteristiky
Flexibilní umístění venkovní jednotky(volně stojící nebo nástěnné). Komfortní díky reverzibilnímu provedení, které umožňuje topení a chlazení.
 

Napište nám

Máte zájem o tepelné čerpadlo?
Nebo kombinaci tepelného čerpadla s fotovoltaikou?
Napište nám, jsme tu pro Vás!
Jméno a příjmení
E-mail *
Telefon
Zpráva *
 
Vyplňte prosím všechna pole označená hvězdičkou
E-mail není ve správném formátu
Prosíme potvrďte Váš souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů
Vaše zpráva byla úspěšně odeslána.
Vaše zpráva se právě odesílá
Odeslat